Přeskočit na obsah

Jak budu o Vás pečovat

Průvodkyně těhotenstvím a porodem:

Spolu projdeme těhotenstvím, připravíme se na porod a vstup do mateřství, vše s maximální pohodou a klidem.

V průběhu těhotenství budeme postupně probírat a vysvětlovat si jednotlivé radosti i starosti tohoto krásného období a připravíme se spolu s celou rodinou na příchod nového člena rodinky. Po celou dobu porodu, Vás budu povzbuzovat a podporovat, vytvoříme si příjemné a vhodné prostředí pro porod. V průběhu porodu Vám pomůžu s uvolněním a úlevou od bolesti pomocí nejrůznějších relaxačních a uvolňovacích technik , které jsou zmíněny níže a můžeme je v průběhu těhotenství zkoušet a využívat.

K domácím porodům bez porodní asistentky nedoprovázím.

Péče v šestinedělí, podpora kojení:

Hned v prvních dnech po porodu bude moje péče o Vás pokračovat a to poporodní návštěvou, předáním dalších rad a zkušeností v péči o miminko. Vždy využívám i své znalosti v oblasti laktačního poradenství.

Další znalosti a techniky, kterými Vás můžu opečovávat:

Bylinná napářka: Ženská bylinná napářka je procedura, která poskytuje velmi příjemnou celostní péči o zdraví ženy. Využívá účinků termoterapie, hydroterapie, fytoterapie a aromaterapie.

Rebozzo masáž: je původem z Mexika a mimo jiné se používá u těhotných žen na uvolnění, pomíhá najít vnitřní klid, soustředit se na své tělo a nenarozené děťátko. Tato technika nám pomáhá předcházet rizikům komplikací během porodu. Jedná se o houpavou masáž pomocí rebozo šátků. Tato uvolňující masáž probíhá v lehu, na boku, v kleku i ve stoje, provádí se přes oblečení a ovinováním a pohybem šátků na kůži se uvolňují svaly, klouby, fascie a centrální nervová soustava.

Pravka: Hluboká celotělová masáž podle ruských a slovanských tradic. Pravka je komplexní péče o tělo podporující hormonální rovnováhu, imunitní systém, návrat orgánů po porodu na své místo a mnoho dalšího. Po pravce se budete cítit ve svém těle lehčí, v užším kontaktu a harmonii.

Lymfatické masáže: je druh masáže založený na předpokladu, že tato technika podporuje přirozený odtok lymfy, která odvádí odpadní látky z tkání zpět k srdci. Má se tedy jednat o prostředek detoxikace
Lymfatický systém je závislý na vnitřních kontrakcích hladkých svalových buněk ve stěnách lymfatických cév (peristaltika) a pohybu kosterních svalů, které pohánějí lymfu cévami do lymfatických uzlin a poté do lymfatických kanálků, které vracejí lymfu do kardiovaskulárního systému. Manuální lymfodrenáž využívá ke stimulaci toku lymfy určitý tlak (méně než 4 kPa) a rytmických krouživých pohybů.[1][2]